August 17, 2022
Portali Shprehja

U largua nga Juventusi pasi prishi kontraten, Ramsey direkt firmos me ekipin e ri! (FOTO)

Aaron Ramsey është gati të rifillojë nga Nice. Pas përvojës shqetësuese në huazim te Rangers, ish-mesfushori uellsian i Juventusit transferohet në Francë. Lajmin e ka raportuar Fabrizio Romano, i cili tregon se si u arrit një marrëveshje mes Ramsey dhe klubit militant në Ligue1.

Dhe menjehere ka ardhur edhe foto duke firmosur! Prandaj Nice vazhdon fushatën e saj përforcuese pas nënshkrimit të Mattia Viti nga Empoli dhe Kaspar Schmeichel nga Leicester.

I mbërritur në Juventus në vitin 2019 si një futbollist i lirë i Arsenalit, uellsiani kaloi tre sezone me Juventusin, duke fituar një Scudetto, një Coppa Italia dhe një Superkupë të Italisë.

Megjithatë, dëmtimet e shumta minuan vazhdimësinë e performancës së tij, një arsye që e shtyu klubin e Juventusit ta dërgonte atë në huazim te Rangers janarin e kaluar. Në Skoci Ramsey fitoi një Kupë Kombëtare, madje duke iu afruar suksesit në Europa League.

Goditja e tij e humbur nga penalltia në finale i hapi rrugën triumfit të Eintracht Frankfurt. Ramsey do te tentoje te rifitoje formen per Boterorin qe do te zhvillohet ne Katar dhe per kete arsye ka zgjedhur Francen dhe Nice.

.

Të Ngjajshme

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

admin

Leave a Comment