September 18, 2020
Portali Shprehja

U largua pas 6 vitesh, ish-lojtari i Milanit kryen vizitat me Fiorentina (FOTO)

Giacomo Bonaventura kthen faqe! Koha për një sfidë tjetër. Mesfushori ndodhet në Firence, ku po kalon ekzaminimet mjekësore në këto minuta.

Ai do të jetë një lojtar i ri i Fiorentina, pasi testet fizike të mbarojnë dhe të hedhi firmën te kontrata e re! Gjithashtu parashikohet që mesfushori i lindur në vitin 1989 të kryejë seancën e tij të parë stërvitore në mbrëmje.

Pas gjashtë vitesh në Milano, një tjetër etapë për “Jack”. Verona dhe Benevento gjithashtu u përpoqën, por në fund e ardhmja do të jetë vjollcë. 4 gola në 32 ndeshje në sezonin e kaluar në Milano, mjaftueshëm për të bindur trajnerin Iachini. Takimet me Raiola, pastaj akordi final! Bonaventura-Fiorentina u krye!

bonaventura fiorentina gdm 2.jpg

.

Të Ngjajshme

Mbërriti në janar, por shpallet lojtari i vitit te Manchester United

admin

Pasi mori provimin e italishtes, Suarez “i shkel syrin” Juventusit me një fjali

admin

DRAMË: Laçi eliminohet në fund, Hapoel 2 gola në minutat shtesë

admin

Leave a Comment