January 25, 2021
Portali Shprehja

U largua pas 6 vitesh, ish-lojtari i Milanit kryen vizitat me Fiorentina (FOTO)

Giacomo Bonaventura kthen faqe! Koha për një sfidë tjetër. Mesfushori ndodhet në Firence, ku po kalon ekzaminimet mjekësore në këto minuta.

Ai do të jetë një lojtar i ri i Fiorentina, pasi testet fizike të mbarojnë dhe të hedhi firmën te kontrata e re! Gjithashtu parashikohet që mesfushori i lindur në vitin 1989 të kryejë seancën e tij të parë stërvitore në mbrëmje.

Pas gjashtë vitesh në Milano, një tjetër etapë për “Jack”. Verona dhe Benevento gjithashtu u përpoqën, por në fund e ardhmja do të jetë vjollcë. 4 gola në 32 ndeshje në sezonin e kaluar në Milano, mjaftueshëm për të bindur trajnerin Iachini. Takimet me Raiola, pastaj akordi final! Bonaventura-Fiorentina u krye!

bonaventura fiorentina gdm 2.jpg

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment