August 11, 2022
Portali Shprehja

U larguan si heronj, por dy “galaktikë” ende pa ekip prej gati 2 muajsh…

Pjesë e një ekipi historikisht të suksesshëm të Real Madridit dhe në rastin e Marcelos, nuk është e ekzagjeruar të thuhet se ai është një i madh i shekullit të 21-të. Megjithatë, as ai dhe as Isco nuk kanë gjetur një ekip te ri që kur u larguan nga Real Madrid pas skadimit të kontratave të tyre.

Mbrojtësi brazilian kishte dashur të qëndronte në Real Madrid përtej kësaj vere, por Los Blancos nuk donin ta mbanin atë në klub. Që atëherë, emri i tij është lidhur me Real Valladolid, Lyon, Milan, Fluminense dhe Fenerbahce sipas Marca, por asnjëri prej tyre nuk duket të ketë pasur shumë përmbajtje.

Tani në moshën 34-vjeçare dhe duke luftuar për t’u mbrojtur, mund të ndodhë që klubet të ngurrojnë të vënë bast për një pagë të madhe te Marcelo. Ndërkohë Isco dukej se kishte një destinacion të renditur.

Sevilla ishte e lidhur me të dhe ideja mbizotëronte ishte se Los Nervionenses po prisnin të lironin disa para në mënyrë që të mund ta nënshkruanin atë. Megjithatë, që kur Monchi e shiti Jules Kounde te Barcelona, ​​ende nuk ka pasur lëvizje në atë front.

Në moshën 30-vjeçare, Isco duhet të ketë disa vite të mira futbolli per te luajtur, por mesfushori sulmues duket se pret një ofertë të kënaqshme. Dhe nuk deshiron qe te nxitohet pasi ka kohe plot…

.

Të Ngjajshme

“Benzema meriton Topin e Artë”, Courtois: Ja çfarë do të bëj po nuk e fitoi

admin

Interi mer vendim drastik mbi sponsorin!

admin

“Ul rrogën k*urvë!” Tifozët e Barcelona-s i bëjnë pritë De Jongut (PAMJET)

admin

Leave a Comment