December 5, 2020
Portali Shprehja

U prezantua sot te Lazio, Muriqi lë Italinë sërish

Vedat Muriqi u prezantua te Lazio duke zyrtarizuar kalimin në Serie A, por ai u largua sërish nga Italia. Shqiptari i Kosovës do të rikthehet në klub ditën e premte.

Ai do të marrë vizën dhe do të nisë aventurën me skuadrën laciale. Muriqi do të duelojë me Ciro Immobilen. Ai mori fanellën me numër 94 dhe bëri hapin e madh në karrierë.

Shtatlarti la ekipin e Fenerbahçes për skuadrën e Lazios. Drejtori Igli Tare ishte personi që këmbënguli për të marrë në Romë Muriqin, ndërsa Shkumbin Qormemeti mori pjesë në këtë transfertë.

.

Të Ngjajshme

Felix dhe fotot nudo, lojtari tregon se si e ka ndihmuar suksesi me femrat

admin

Stërvitja e Real Madrid, çfarë golash nga Isco dhe Vinicus!

admin

Milan, Maldini nën akuzë: Ka treguar mungesë respekti

admin

Leave a Comment