October 1, 2023
Portali Shprehja

U shërbyen me alkool persona të mitur dhe u gjet drogë, policia me aksion në Manastir

Me datë 15/16.09.2023, në periudhën prej orës 23:30 deri në ora 02:10, zyrtarët policorë nga SPB Manastir kanë kryer kontrolle në zonën e Manastirit në objektet hotelierike, ku në një objekt janë gjetur 50 të mitur pas mesnate, nga të cilët 18 kanë konsumuar alkool.

Ata u janë dorëzuar prindërve dhe pas dokumentimit të rastit do të vijojnë raportet përkatëse.

Me datë 15.09.2023, në ora 22:15, zyrtarët policorë nga SPB Manastir kanë ndaluar L.K.(31) nga Shkupi dhe V.M.(22) nga Manastiri në një objekt hoteliere në Manastir, tek të cilët është gjetur lëndë pluhuri e bardhë.

Më datë 16.09.2023, në periudhën nga ora 00:00-04:00 në zonën e Prilepit janë kryer kontrolle në objektet hotelierike, ku në një lokal në Prilep pas mesnate është gjetur një i mitur, i cili ka qenë. u është dorëzuar prindërve të tij dhe pas dokumentimit të rastit do të ndjekin parashtresat përkatëse.

.

Të Ngjajshme

Investime milionëshe për sigurinë kibernetike në Maqedoninë e Veriut

admin

Nga e hëna, studentët do të marrin nga 140 denarë në ditë për t’u ushqyer

admin

Sulm kamikaz pranë Ministrisë së Brendshme në Turqi

Leave a Comment