January 30, 2023
Portali Shprehja

U tha se iu rebelua trajnerit Santos, Cristiano Ronaldo reagon publikisht! “Gënjeshtër, ja me cilin e kisha…”

Cristiano Ronaldo mohoi se ai ishte revoltuar ndaj trajnerit të Portugalisë, Fernando Santos, kur ai u zëvendësua ne ndeshjen e trete te grupit ku kombetarja luzitane pesoi një humbje 2-1 ndaj Koresë së Jugut në Kupën e Botës të premten, pasi të dyja skuadrat kaluan në raundin tjetër. Ronaldo, kapiteni i Portugalisë, tha se komentet që ai bëri kur u largua nga fusha në minutën e 65-të ishin në fakt për një lojtar të Koresë së Jugut.

Mediat portugeze thanë se ish-lojtari i Manchester United, Real Madrid dhe Juventus, i cili u largua nga klubi anglez muajin e kaluar, u duk se sfidoi Santos për vendimin për ta zëvendësuar atë, duke përdorur gjuhë vulgare ndaj trajnerit. “Ajo që ndodhi ishte para zëvendësimit tim, lojtari i Koresë së Jugut më tha të largohesha shpejt.

Unë i thashë të heshtë pasi nuk e ka atë autoritet. Nuk kishte asnjë mosmarrëveshje (me trajnerin)” citohet të ketë thënë Ronaldo nga gazetarët portugez. 37-vjeçari po kërkon të barazojë rekordin portugez të shumicës së golave të Kupës së Botës, të mbajtur nga Eusebio, i cili shënoi nëntë në 1966 në Angli, i vetmi turne i Kupës së Botës ku luajti.

Ronaldo javën e kaluar u bë lojtari i parë në histori që shënon në pesë Kupa Botërore. Santos, i pyetur nga gazetarët për incidentin e zëvendësimit, tha gjithashtu se një lojtar i Koresë së Jugut kishte qenë agresiv në komentet e tij ndaj pesë herë fituesit të Topit të Artë. “E pashë ndërveprimin me lojtarin korean dhe nuk kam asnjë dyshim për atë që ndodhi”, tha Santos.

Ronaldo u mbajt kryesisht larg nga mbrojtja e Koresë së Jugut në fitoren e fundit të aziatikëve ndaj Portugalisë që e largoi Uruguain nga Kupa e Botës. Por ai u përfshi në golin e barazimit të Koresë së Jugut në minutën e 27-të, kur një goditje nga këndi e goditi në shpinë dhe i ra për të shënuar Kim Young-gwon.

Santos bëri gjashtë ndryshime në skuadrën që mundi Uruguain të hënën, duke pasur parasysh rrezikun e pezullimit me karton të verdhë në raundin tjetër, për të cilin Portugalia ishte kualifikuar tashmë përpara ndeshjes kundër Koresë së Jugut. “Ne jemi të pakënaqur. Ne donim të kalonim me një fitore, donim të kalonim duke luajtur futboll të mirë për të vazhduar të rrisim besimin tonë”, tha Santos.

.

Të Ngjajshme

Florentino Perez zbulon sekretet e përmbysjeve “heroike” për Champions-in e 14-të

admin

E papritura e madhe e merkatos! “Teprica” e Guardiolës te Bayern Munich, gati firma edhe me sulmuesin e njohur

admin

CR7 i ndodh ajo që s’e kishte menduar kurrë në Arabi, tifozët sauditë i përdhosin emrin dhe numrin (pamjet)

admin

Leave a Comment