February 28, 2021
Portali Shprehja

U vaksinua pa radhë, shkarkohet sekretari i Spitalit të Ohrit

Drejtori i Spitalit të Ohrit sot pritet të shkarkojë dhe të suspendojë sekretarin e spitalit, i cili në kundërshtim me Planin Nacional për imunizim kundër Covid-19, është vaksinuar pa radhë në spitalin modular në Shkup, njofton Ministria e Shëndetësie, transmeton Alsat.

“Ministria e Shëndetësisë dënon çdo keqpërdorim dhe shkelje të grupeve prioritete që janë përfshirë në tre fazat e para të imunizimit me kovid”, thonë nga MSh.

.

Të Ngjajshme

Peshkimi joligjor në liqenin e Ohrit rrezikon troftën dhe belushkën

admin

Pollog, dështon menaxhimi i mbeturinave

admin

“Shtetësitë” ASH-AAA: Do ta bllokojmë punën e Kuvendit!

admin

Leave a Comment