December 5, 2020
Portali Shprehja

U zunë pa maska në fytyrë, i detyruan të hapin varre për viktimat nga koronavirusi

Atyre u dha dënimi për thyerjen e rregullave Covid ndërsa autoritetet luftojnë për të përmbajtur infeksione spirale, transmeton lajmi.net.

Tetë persona të kapur pa maska ​​u detyruan të gërmojnë varre në një varrezë publike në Ngabetan, raporton The Jakarta Post.

They were made to prepare plots for coronavirus victims

Banorët tashmë përballen me gjoba dhe shërbim të komunitetit për shkeljen e rregullave të maskave.

Por autoritetet gjithnjë e më shumë po kthehen në taktika tronditëse në një përpjekje për të bindur banorët për rreziqet.

Mask violators were given a tough punishment as a 'deterrent'

Javën e kaluar policia në Probolinggo, Java Lindore, detyroi një numër refuzuesish të maskave të uleshin në pjesën e pasme të një makine me një arkivol.

Brenda, ata u bënë të reflektojnë mbi veprimet e tyre dhe kujtuan se sa njerëz kanë vdekur nga virusi. Dënimi i radhës ishte që të hapin varre për të vdekurit nga Covid-19. /Lajmi.net/

They helped gravediggers who have been overwhelmed as the country battles spiralling infections

Të Ngjajshme

E la shoqen e ngushtë vetëm me të dashurin në dhomë dhe i filmoi

admin

Djali 3-vjeçar u zhduk në një fushë të madhe me misër. Pas 20 orësh kërkim, i huaji sheh një…

admin

10 faktet e pabesueshme rreth Kim Jong-un

admin

Leave a Comment