January 22, 2021
Portali Shprehja

Udhëheqësi fetar që fajësoi martesat mes homoseksualëve për koronavirus del pozitiv

Patriarku Filaret, 91 vjeç, i cili kryeson një nga kongregacionet më të mëdha ortodokse të Ukrainës, është në spital në gjendje të qëndrueshme shëndetësore, pasi u diagnostikua me sëmundjen pas provave rutinë, shkruajnë mediet britanike, transmeton lajmi.net.

Filaret gjithashtu ka zhvilluar pneumoni, sipas faqes së lajmeve ukrainase të lajmeve 112.international.

Diagnoza e Patriarkut u konfirmua të premten në një deklaratë të postuar në Facebook.

Filaret është një nga udhëheqësit fetarë më të shquar të Ukrainës dhe pretendon të ketë 15 milionë ndjekës në mesin e gjithsej 42 milionë banorëve sa ka i tërë shteti. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Sa kushton krejt jeta? Ky është çmimi i implantit të çdo organi në trup

admin

Kjo është vajza “sekrete” e Putinit

admin

‘Hëna e plotë e Ujkut’ do të shfaqet në këtë natë të janarit

admin

Leave a Comment