March 25, 2023
Portali Shprehja

Ukraina: Forcat ruse po vazhdojnë ofensivën e tyre në Bakhmut

Forcat ruse po vazhdojnë ofensivën e tyre në zonën përreth qytetit Bakhmut të rajonit të Donjeckut, njoftoi ushtria ukrainase më 11 mars.

Ushtria ruse nisi “më shumë se 100 sulme” përgjatë vijës së frontit, duke përfshirë vendet si: Lyman, Bakhmut, Avdijivka, dhe Shahtarsk, tha Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës.

Rusia gjithashtu raportohet se kreu 29 sulme ajrore dhe katër sulme raketore në rajonin e Donjeckut gjatë 24 orëve të fundit, tha ushtria, duke shtuar se disa civilë u plagosën dhe infrastruktura civile u dëmtua.

Forcat ruse po vazhdojnë ofensivën e tyre në zonën përreth qytetit Bakhmut të rajonit të Donjeckut, njoftoi ushtria ukrainase më 11 mars.

Ushtria ruse nisi “më shumë se 100 sulme” përgjatë vijës së frontit, duke përfshirë vendet si: Lyman, Bakhmut, Avdijivka, dhe Shahtarsk, tha Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës.

Rusia gjithashtu raportohet se kreu 29 sulme ajrore dhe katër sulme raketore në rajonin e Donjeckut gjatë 24 orëve të fundit, tha ushtria, duke shtuar se disa civilë u plagosën dhe infrastruktura civile u dëmtua.

.

Të Ngjajshme

Ishujt Svalbard kanë “ditë” që zgjasin 4 muaj

Protesta në Francë kundër reformës së pensioneve, qindra të arrestuar

Krasniqi dhe Gjakova, në finale të turneut në Tbilisi të Gjeorgjisë

Leave a Comment