September 29, 2023
Portali Shprehja

Ukrainë/ Betejë e ashpër në Bakhmut të Donetsk

Një betejë e ashpër po zhvillohet në qytetin Bakhmut në rajonin Donetsk të Ukrainës, sipas shtabit të përgjithshëm ukrainas.

Në përditësimin e tij të fundit, u njoftua: “Armiku po kryen një sulm mbi Bakhmut; luftimet vazhdojnë.”

Dje, separatistët pro-rusë kishin raportuar për luftime brenda zonës së qytetit.

Autoritetet ukrainase u kanë kërkuar civilëve që të evakuojnë rajonin e Donetsk për shkak të frikës së luftimeve më intensive dhe mungesës së furnizimeve bazë.

Rusia po përpiqet të zgjerojë zonat e saj të pushtuara në rajonin lindor, pasi ka marrë shumicën dërrmuese të rajonit fqinj të Luhanskut./topchannel/

.

Të Ngjajshme

Turqia nis furnizimin me gaz natyror për Moldavinë

Zbulohet kush e vendosi tritolin te lokali i Noizy-t

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Leave a Comment