Ukrainë, Zelensky refuzon dorëheqjen e kryeministrit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post.

“Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë tuaj”, deklaroi Zelensky, gjatë një takimi me kreun e qeverisë Oleksii Gontcharuk, sipas një videoje të publikuar nga presidenca.

Gontcharouk paraqiti dorëheqjen e tij pas publikimit të deklaratave fyese ndaj presidentit, Volodymyr Zelensky, kriza e parë politike për presidentin e ri

.

Të ngjajshme

Vjosa Osmani i përgjigjet Agim Veliut, i del krah Vetëvendosjes

shprehja

Pronari i “Logos-A”, Adnan Ismaili i përgjigjet Menduh Thaçit

shprehja

Shkupi me ajrin më të ndotur sot në mëngjes

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë