September 22, 2020
Portali Shprehja

Ulet niveli i Liqenit të Ohrit dhe Dojranit

Nga dy centimetra është ulur niveli i Liqenit të Ohrit dhe të Dojranit, ndërsa niveli i Liqenit të Prespës mbetët i njëjtë, tregojnë rezultatet e Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Megjithatë, niveli i Liqenit të Dojranit është për 2,87 metra më i lartë nga mesatarja, derisa nivelet e Liqenit të Ohrit dhe Prespës janë më të ulëta nga mesatarja disavjeçare dhe atë për një centimetër afër Liqenit të Ohrit dhe për 83 centimetra afër Liqenit të Prespës.

Ulje të nivelit të ujit në krahasim me ditën e djeshme është regjistruar edhe te disa lumenj në vend.

Të Ngjajshme

MPB: 597 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

admin

Motoçiklisti përplaset me shtyllën, humb jetën në vendngjarje

admin

Fillon seanca gjyqësorë kundër Useinit

admin

Leave a Comment