December 5, 2021
Portali Shprehja

United arrin marrëveshjen me “kumbarin” e Gjermanisë, 6 muaj kontratë dhe 2 vite si këshilltar

Ralf Rangnick ka arritur marrëveshjen për t’u bërë trajneri i Manchester United deri në fundin e sezonit.

63-vjeçari, i cili konsiderohet si “kumbari” i trajnerit modern në Gjermani, do të largohet nga detyra e drejtorit sportiv që mban te Lokomotiva e Moskës për të marrë drejtimin e Djajve të Kuq.

Tact Watches

Sipas The Atheltic, Ranginick ka nënshkruar një kontratë gjashtëmujore deri në fundin e majit. Ai do të qëndrojë në Old Trafford edhe për dy vite të tjerë në rolin e këshilltarit.

Rangnick nuk do të jetë në drejtim të skuadrës për ndeshjen kundër Chelsea-t në kampionat për shkak se do të duhet të presë të marrë lejen e punës.

.

Të Ngjajshme

Sacchi analizon luftën për titull në Itali: Ja skuadra që është më mirë

admin

Ancelotti “rikthehet” futbollist: Do të më kishte pëlqyer të isha si…

admin

Liverpool “frikëson” Milan-in, Të Kuqtë nuk heqin dorë nga mesfushori

admin

Leave a Comment