September 28, 2020
Portali Shprehja

Universitetet zhvillojnë sondazhe për mënyrën e mësimit gjatë pandemisë

Një pjesë e universiteteve i kanë përfunduar dhe pjesa tjetër janë duke i zhvilluar akoma sondazhet me studentët për mënyrën e realizimit të mësimit në kohë pandemie.

Këtë e njoftojnë nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës. Në takimin e ministres Carovska me rektorët e universiteteve është konstatuar se nevojitet analizë e tërësishme që do të ndihmojë në krijimin e politikave për përmirësimin dhe përparimin e universiteteve dhe veprimtarisë shkencore në vend.

Ndërkohë, akoma nuk ka një vendim për mënyrën e punës së tyre dhe shtyrjen eventuale të fillimit të procesit akademik, për shkak të pandemisë.

Të Ngjajshme

VMRO-ja kritikon masat e reja ekonomike, Mickoski: Janë masa të një Qeverie mafioze

admin

MPB dhe Prokuroria hetojnë incidentin në spitalin e Kumanovës

admin

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

admin

Leave a Comment