September 25, 2022
Portali Shprehja

“Urrehen” nga familja mbretërore, por pëlqehen nga populli

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabet II në moshën 96-vjeçare të enjten e kaluar, të gjithë sytë janë tek ngjarjet e ardhshme shtetërore që do të ndodhin gjatë këtyre javëve dhe që do të përfshijnë familjen mbretërore.

Mbreti Cahrles III nënshkroi dokumentin e tij të shpalljes si mbreti i ri deri në ditën zyrtare të kurorëzimit.

Trupi i Mbretëreshës Elizabet II do të bëjë një rrugë të ngjashme me atë që udhëtoi Princesha Diana e ndjerë.

Por a i keni vënë re ngjashmëritë e Princeshës Diana dhe Meghan Markle? Princesha e Uellsit ( që kishte vdekur në aksident më 1997), nuk ishte shumë e pëlqyer nga familja mbretërore. Megjithatë, ajo ishte e dashur nga njerëzit e saj. Dukesha e Sussex, Meghan Markle ndan një paralele të ngjashme 30 vjet më vonë me ‘Lady Diana’.

Gruaja e Princit Harry nuk ka marrë në asnjë moment miratimin e kurorës. Një fakt që bëri që djali i Princeshë Dianës dhe gruaja e tij të shkëputeshin nga familja mbretërore, duke hequr dorë nga të gjitha llojet e privilegjeve mbretërore.

Sidoqoftë, Karl i Anglisë nuk e mbështeti vendimin e Princeshë Dianës. Sundimtarët e rinj të Mbretërisë së Bashkuar ishin gjithmonë në anën e nënës së tij.

Veprimet e Princit prishën marrëdhëniet me Princeshën Diana. Ndërkohë, Princi Harry ka mbështetur gjithmonë Meghan Markle, duke kuptuar më mirë situatën që jetonte nëna e tij.

Sipas dëshmive dhe burimeve, Meghan Markle e admiron Princeshë Dianën. Dukesha e Sussex nderoi kujtimin e Princeshës Diana duke përdorur të njëjtat veshje që kishte veshur princesha e ndjerë në atë kohë. Gruaja e Princit Harry i bëri homazhe vjehrrës së saj të ndjerë deri në dhjetë raste gjatë viteve. Veshjet që janë padyshim më shumë se të tilla në spektrin politik. Meghan Markle kishte veshje të ngjashme të princeshës Diana në 10 raste.

.

Të Ngjajshme

Automjeti i shefit të Shtatmadhorisë Vasko Gjurçinovski përfshihet nga flakët ndërsa ishte në lëvizje, nuk ka të lënduar

admin

Studimi: Të shikuarit TV me fëmijën mund të ndihmojë zhvillimin e tij njohës

Ekspertët në Shqipëri për sulmet kibernetike nga Irani: Është një luftë e pashpallur

Leave a Comment