March 29, 2023
Portali Shprehja

Ushtarët ukrainas zhvillojnë stërvitje pranë kufirit me Bjellorusinë

Ushtarët ukrainas kanë zhvilluar stërvitjen pranë Çernobilit dhe kufirit të Ukrainës me Bjellorusinë.

Ata kanë qenë gjithmonë në vijën e parë të frontit, që nga nisja e luftës më 24 shkurt.

Ukraina i druhet një sulmi në veriun e saj nga territori bjellorus, megjithëse ekspertët besojnë se ka gjithnjë e më pak gjasa që Moska të tentojë një ofensivë të re nga kjo zonë.

.

Të Ngjajshme

Zbulohet prapaskena e përplasjes mes Nagelsmanit dhe Sadio Mane

Infuzion për lule nga të cilat ato do të rriten shpejt

“Lojërat e fatit”, Van der Belen: Kuvendi të respektoj standardet evropiane

Leave a Comment