January 16, 2022
Portali Shprehja

Ushtari i RMV-së ndërron jetë në Spitalin e Prishtinës

Ministria e Mbrojtje njofton se mbrëmjen e sotme në Prishtinë ka ndërruar jetë një pjesëtarë i Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, shkruan TV21. Pjesëtari i Armatës ka qenë pjesë e kontingjentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në misionin e KFOR.

“Në mbrëmje, rreth orës 18.15, në spitalin e Prishtinës, Kosovë, ka ndërruar jetë një ushtar profesionist 44 vjeçar me iniciale I.Q., i cili bënte pjesë në kontingjentin e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në misionin e KFOR-it”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Ministrisë.

Tact Watches

Nga Ministria e Mbrojtjes shtojnë se 44-vjeçari përmes helikopterit është transportuar nga baza në Pejë në Spitalin e Prishtinës, ku ka ndërruar jetë.

“Me helikopter ushtarak, i shoqëruar nga personeli mjekësor ushtarak, ai është dërguar në institucionin më të afërt shëndetësor, në këtë rastin, në Spitalin e Prishtinë, ku pas mbërritjes i është bërë reanimacioni, por pas një kohe të shkurtër mjekët kanë konstatuar vdekjen, me gjasë sipas informacioneve të para nga një sulm në zemër”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes.

Të Ngjajshme

Kuvendi shkon në pauzë

admin

Zakharieva: Nuk pres ndryshime pas vizitës së Petkovit në Maqedoninë e Veriut, qëndrimi i Bullgarisë mbetet i njëjtë

admin

VMRO dhe LSDM përplasen në Kuvend për legjitimitetin e Qeverisë së re

admin

Leave a Comment