Valverde e sakrifikoi veten me karton të kuq, ia solli Superkupën Real Madridit

Koha e rregullt e ndeshjes dhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta përfunduan pa gola, 0-0.

Në penallti, Real Madrid u tregua skuadër më e saktë, duke fituar 4:1.

Ndeshja deri te penalltitë ka mundur të mos shkojë fare, nëse Federico Valverde nuk do të ndërhynte qëllimisht ndaj Alvaro Moratas në minutën e 115’.

Valverde ndërhyri nga mbrapa te Morata, i cili po dilte i vetëm para portierit Thibaut Courtois.

Kjo ndërhyrje e Valverde, mund të thuhet se ja solli edhe Superkupën Real Madridit./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Ndodh në Spanjë, vidhen biletat për ndeshjen e Barcelonës në Kupën e Mbretit

shprehja

Messi, lojtari i parë në histori me 500 ndeshje të fituara në futbollin spanjoll

shprehja

Broja: Ndjenjë e veçantë të jem pjesë e Kosovës

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë