June 23, 2021
Portali Shprehja

Vazhdime të gjashtë seancave të Kuvendit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të mbajë vazhdimin e gjashtë seancave, atë të seancës së të tretë, të katërt, të gjashtës të shtatës, të tetës dhe të nëntës, në të cilën do të vendosë për raportet për punën e disa institucioneve për vitin 2019.

Ndërkohë në Kuvend seancë do të mbaj edhe Komisioni për mbrojtje dhe siguri ku do të debatohet rreth amendamenteve të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për shtetësi të Republikës së Maqedonisë, me procedurë të shkurtuar, të parashtruar nga deputetët e Aleancës për Shqiptarët ( AA) dhe Alternativa.

.

Të Ngjajshme

Bekteshi: Shtrenjtimi i derivateve nuk është rritje e akcizës, por shërben për të mbrojtur ambientin

admin

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

admin

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Leave a Comment