September 24, 2020
Portali Shprehja

Vazhdon intervistimi i Ali Ahmetit nga Specialja

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti ka dëshmuar për të dytën ditë para prokurorëve të Dhomave të Specializuara për krimet e luftës në Kosovë. Deri tani asnjë informacion nuk ka buruar nga marrja në pyetje për disa orë. Burime brenda BDI-së kanë njoftuar mediat në Kosovë se Ahmeti pritet që pasdite të kthehet në Shkup, duke mos dhënë asnjë informacion shtesë nga epilogu në zyrat e EULEX-it në Prishtinë. Një ditë pas marrjes në pyetje të Ahmetit, Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit ka ftuar ish kryeministrin dhe shef i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çekun. Bilanci i ftesave nga Dhoma e Specializuar për ish pjesëtarët e UÇK-së si të dyshuar apo si dëshmitarë ka arritur në mbi 200.

Të Ngjajshme

“Gjuha e urrejtjes”, Spasovski: Prokuroria të jetë më efikase, t’i procedojë rastet

admin

Viti i ri shkollor me libra të vjetër dhe të dëmtuar

admin

Rangellova: Tani lirisht mund të përballem me Mickoskin dhe “kompaninë”

admin

Leave a Comment