22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Vazhdon ndotja e ajrit në Prishtinë

Ndotja e ajrit në Prishtinë tash e sa kohë është kthyer në shqetësim të qytetarëve, raporton lajmi.net.

Në bazë të matësit për cilësinë e ajrit të ambasadës amerikane në Prishtinë, sonte në ora 22:00 shkalla më e lartë e ndotjes është regjistruar 192 PPM.

Kjo shkallë llogaritet të jetë e pashëndetshme dhe mund të shkaktojë probleme shëndetësore serioze te personat që kanë probleme shëndetësore, shkruan më tutje lajmi.net.

Këshillohet që të gjithë personat që kanë probleme me sëmundjet e frymëmarrjes si astma, duhet t’i shmangin daljet e gjata në natyrë.

Po ashtu këshillohen prindërit që fëmijët e tyre të mos i lën të dalin në natyrë. /Lajmi.net/  

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja