September 29, 2022
Portali Shprehja

Vdes foshnja katër muajshe në Istog

Policia e Kosovës ka marr një informatë të enjten e javës së kaluar (8 gusht) se një foshnje katër muajsh ka ndërruar jetë në fshatin Serbobran të Istogut.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova

Sipas tij, vdekjen e foshnjës e ka konstatuar mjeku i Qendrës së Mjekësisë Familjare (QMF) në Istog.

“Më datën 8 gusht 2022 rreth orës 04:50 policia ka pranuar një informatë se në fshatin Serbobran të Istogut një fëmijë 4 muajsh është pa shenja jete. Njësitë relevante iu kanë përgjigjur vendit të ngjarjes, është informu mjeku në QKMF-në e Istogut dhe i njëjti ka konstatuar vdekjen e foshnjës”, ka thënë zëdhënësi Rugova.

Telegrafi po ashtu është munduar të marr ndonjë informacion edhe nga Prokuroria Themelore në Pejë në lidhje me rastin, mirëpo të njëjtit nuk ishin të qasshëm. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Goditet për vdekje një person në Podujevë

admin

Vdes një femër në Drenas, kishte shenja dhune

admin

Dyshon se gruaja i hodhi “diçka të dëmshme” në ushqim, burri nga Skenderaj merr tretman mjekësor në QKUK  

admin

Leave a Comment