November 25, 2020
Portali Shprehja

Vdes nëna e pesë bijve luftëtarë të UÇK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj I ka shprehur ngushëllime familjes Demaku nga Abria me rastin e ndarjes nga jeta të nënës së pesë bijve luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënës Qamë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se nëna Qamë pati një jetë me plotë vuajtje e sakrifica.“Një jetë me plotë vuajtje e sakrifica, për lirinë që është e përjetshme. Faleminderit Nana Qamë. U prehsh në paqe!”, ka shkruar Haradinaj.

Të Ngjajshme

91 të shëruar dhe 704 raste të reja në Kosovë

admin

AAK: Nëse nuk votohet Haradinaj për president, vendi shkon në zgjedhje

admin

Ambasadorët e SHBA dhe BE-së apel krerëve shqiptarë: Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31 dhjetor

admin

Leave a Comment