February 2, 2023
Portali Shprehja

Vdes në rrethana misterioze aleati kryesor i Putinit

Ish-kryeministri i Dagestanit Magomed Abdulayev 61-vjeç, ka vdekur pasi është përplasur nga një makinë.

The Sun shkruan se 61-vjeçari ishte figura e një prej elitarëve pranë regjimit të presidentit rus Vladimir Putinit.

Ndërsa theksohet se vdekja e tij ka ndodhur në rrethana misterioze.

Abdulayev ishte kryeministër i rajonit të pasur me naftë Dagestan nga viti 2010 deri në vitin 2013 dhe u emërua kur Medvedev ishte nominalisht në krye të Kremlinit.

Ata e kishin njohur njëri-tjetrin që kur ishin studentë të diplomuar në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut, thonë raportet.

Të Ngjajshme

U kap brenda “shtëpisë së barit”, 19 vjeçari shqiptar dënohet me burg në Angli

admin

Bekim Jashari largohet nga politika

admin

Zelensky pritet të takohet me Biden në Poloni

admin

Leave a Comment