September 28, 2020
Portali Shprehja

Vdes një femër në QKUK, policia nis hetimet

Një person ka raportuar në polici se shkaku i neglizhencës mjekësore në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë një femër.

Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti është duke u hetuar.

“Një mashkull kosovar ka raportuar për një rast të trajtimit të pandërgjegjshëm mjekësor, ku sipas tij si pasojë ka ardhur deri te vdekja e te ndjerës viktimë femër kosovare”.

“Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, thuhet në raportin e policisë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Oficerët parandalojnë futjen e një telefoni në burgun e Prizrenit

admin

Gjykata në Gjilan i cakton masën e paraburgimit të dyshuarit për dhunimin e një të miture

admin

Vjedhje e rëndë në Garaqanicë dhe Prishtinë, hajnat vjedhin para dhe ari

admin

Leave a Comment