Vdes tetë vjeçarja pasi u përdhunua nga 16 burra

Një vajzë tetë vjeçare që dyshohet se është dhunuar nga 16 burra përfshirë disa nga të afërmit e saj, ka vdekur në Indi, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Ajo u nxitua në spital, por vdiq në mënyrë tragjike pas mbërritjes. Policia pret për një informatë që të përcaktohet shkaku i vdekjes së saj.

16 burra u arrestuan pasi nëna e vajzës shkoi në polici duke i akuzuar 16 të afërm meshkuj që kishin dhunuar fëmijën e saj për një periudhë tre vjeçare. Edhe motra e saj 10 vjeçare dyshohet se është dhunuar gjatë kësaj periudhe.

Prindërit paralajmëruan oficerët pasi vunë re ndryshimet në sjellje te vajzat e tyre, të cilat nuk lejonin që njerëzit t’i preknin.

Ato gjithashtu vuajtën nga gjumi i shqetësuar, frika dhe dridhja e papritur. Kushdo i dënuar për përdhunimin e një fëmije nën 12 vjeç do t’i jepet dënimi me vdekje në Indi pasi qeveria miratoi një projekt-ligj në vitin 2018.

Ndryshimi erdhi mes protestave mbarëkombëtare për përdhunimin e bandës dhe vrasjen e një vajze tetë vjeçare. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Krijohet objekti me rrotullimin më të shpejtë në botë – mundësohet vetëm nga forca e dritës

shprehja

Italiani e çon shumë larg mbrojtjen nga koronavirusi, ja çfarë bën

shprehja

Një ujëvarë gjigante po gëlltitet nga një zhytje misterioze, shkencëtarët nuk mund të zbulojnë arsyen

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë