May 23, 2022
Portali Shprehja

Vdiq një tjetër menaxher i Gazprom: Ai ra nga një shkëmb në Soçi

Një tjetër menaxher i Gazprom rus ka vdekur në rrethana të paqarta. Krukowski dyshohet se vdiq kur ra nga një shkëmb në Soçi, vendi i famshëm për Lojërat Olimpike Dimërore 2014 dhe vendi ku u ndërtua vendpushimi i skive në pronësi të gjigantit rus Gazprom.

Tact Watches

Ky është menaxheri i fundit rus që vdiq në rrethana tragjike. Lajmi u përhap nga media ruse në Poloni dhe më pas në mediat ndërkombëtare.Ai ishte drejtori i objektit dhe autoritetet hetuan menjëherë vdekjen e tij.

Kjo është vdekja e njëqindtë e lidhur me gjigantin rus, që i shtohet edhe trilerit të vdekjeve të shumta mes oligarkëve në mbarë botën.

Andrei Kukowski vdiq në 1 maj, por lajmi u publikua vetëm sot.

Ai ishte rrugës për në kalanë Aczipse, por ra në një shkëmb. Shpëtimi dhe transporti i menjëhershëm i urgjencës për në spital ishin të padobishme, sipas shërbimit për shtyp të së njëjtës strukturë.

37-vjeçari ka mbajtur poste të ndryshme në kompani të ndryshme tregtare ruse nga viti 2001 deri në vitin 2014.

Më pas në vitin 2012 kaloi në Soçi dhe tre vjet më vonë u emërua drejtor.

Të Ngjajshme

Melodramë politike ukrainase: ata janë sërish bashkë…!

admin

Automjetet “Retro” ekspozohen në Sarandë

admin

“Mund të kemi lëvizje pozitive”, në Kosovë ka optimizëm për liberalizim të vizave në fundvit

admin

Leave a Comment