August 11, 2022
Portali Shprehja

Veles, policia kap 15 klandestinë nga Siria

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në Veles ka kapur 15 emigrantë-klandestinë, të gjithë nga Siria, përcjell TV21. Emigrantët kanë qenë brenda një veture të tipit “Krajsler Pacifik” me targa të Velesit, që fillimisht ka tentuar të ik pas urdhrit të policisë për ndalim.

“Policët e Stacionit policor të Mihailovës në veturë kanë gjetur 15 emigrantë nga Siria. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit dhe pas përfundimit të procedurës personat mërgimtarë do të transferohen në një qendër tranzite”

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment