September 22, 2020
Portali Shprehja

Vendi i punës që paguhet 20 mijë euro në muaj, por që askush nuk e dëshiron

Bëhet fjalë për profesionin e mjekut në Tokoroa, një vend pranë Auckland në Zelandën e Re. Fshati ka rreth 13,500 banorë dhe gjendet rreth 130 milje në jug të Auckland-it, transmeton lajmi.net.

Në rast të ushtrimit të profesionit, përfitimet jan të mëdha. Bëhet fjalë për rreth 20 mijë euro në muaj, pa punë gjatë natës, e as në fundjavë, me qira të vogël, katër ditë pune, si dhe 12 javë pushim në vit.

Për momentin mjeku që punoj atje është Alan Kenny, i cili po përpiqet që të gjejë zëvendësuesin e tij, por prej 4 muajsh asnjë person nuk është interesuar ta plotësojë këtë vend. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Një konsumatore thyen raftet me verë pasi nuk respekton rregullat e koronavirusit

admin

Dita Ndërkombëtare e Paqes

admin

Misteri i vendit me pak maska, shumë festa dhe asnjë viktimë nga koronavirusi

admin

Leave a Comment