January 16, 2022
Portali Shprehja

Venezia-Milan, formacionet zyrtare: debutim në Serinë A për ish-yllin e Bayern, Leao kthehet titullar

Venzia-Milan do të jetë ndeshja që do të hapë javën e 21-të të Serisë A.

Dy klubet kanë publikuar formacionet zyrtare.

Tact Watches

Te vendasit do të bëjë debutimin në kampionatin italian Cuisance, lojtari i sapo marrë nga Bayern Munich.

Te Milan kthehet titullar Leao, i cili do të mbështesë Zlatan Ibrahimovic në Sulm bashkë me Diaz dhe Saelemaekers.

Formacionet zyrtare

VENEZIA (4-3-3): Romero; Mazzocchi, Svoboda, Ceccaroni, Haps; Cuisance, Ampadu, Busio; Aramu, Henry, Okereke.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Kalulu, Gabbia, Théo Hernandez; Bakayoko, Tonali; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic.

.

Të Ngjajshme

Juventus, surpriza e janarit: sulmuesi mund të vijë nga Rusia për 5 mln euro!

admin

155 sekonda dhe asist vendimtar! Luis Nani kthehet pas 4 vitesh në Serie A dhe lë gjurmë edhe si veteran

admin

SULM “FARAONIK” | Me dy qindarka, Verona ka shënuar 27 gola me tredhëmbëshin e saj

admin

Leave a Comment