November 29, 2021
Portali Shprehja

Verratti trondit PSG, trajneri Pochettino në hall të madh

Marco Verratti detyrohet të ndalojë sërish. Mesfushori i PSG-së dhe kombëtares italiane pësoi një dëmtim të “kuadriceps”, i cili, siç raportohet nga “L’Équipe”, do ta detyrojë atë të ndalojë për të paktën tri javë. Kjo është arsyeja pse lojtari nuk doli në fushë në ndeshjen e Champions League ndaj Manchester City.

Testet e kryera të enjten zbuluan këtë problem, për të cilin kërkohet një periudhë pushimi përpara se të merret në konsideratë rikthimi në ndeshje. Një problem i madh për trajnerin Pochettino, i cili rrezikon të humbasë edhe Ander Herrera një muaj për shkak të një dëmtimi në muskul.

Tact Watches

 

 

.

Të Ngjajshme

Buffon: Problemet e Juves ishin të dukshme, Chiellini dhe Bonucci duhet të “klonohen”

admin

Shevchenko jep “ok”, futbollisti i Kosovës mund të transferohet falas në Serie A!

admin

Sarri nuk ka dyshime, shpërfill Milan dhe Inter para Napolit: “Më falni, por me atë që pashë sot ju them…”

admin

Leave a Comment