October 21, 2021
Portali Shprehja

Versioni më i ri i librit komik: Superman biseksual në librin e ri

Në numrin e radhës së librit komik, që pritet të dalë në nëntor, Jon do të shfaqet në një marrëdhënie të të njëjtit seks me mikun e tij, Jay Nakamura. Skenari është pjesë e ‘Superman: Son of Kal-El’, një seri që ndjek Jon ndërsa merr mantelin e Superman nga babai i tij, Clark Kent, shkruan lajmi.net.

DC Comics e bëri njoftimin në Ditën Kombëtare të Pranimit të Seksualitetit, një ditë e ndërgjegjësimit të LGBT, e filluar në SHBA.

Në një numër të mëparshëm, Jon krijoi miqësi me Jay – një reporter me syze, me flokë rozë. DC Comics tha se çifti do të përfshihet në mënyrë romantike në numrin e pestë. Detajet ende nuk janë zbuluar, por imazhet e ndara nga DC Comics tregojnë Jon dhe Jay duke ndarë një puthje.

Shkrimtari i serive Tom Taylor tha për BBC se, kur iu ofrua për herë të parë puna, ai mendoi “çfarë duhet të jetë Superman sot”.

“Do të ishte vërtet një mundësi e humbur nëse do të zëvendësonim Clark Kent me një shpëtimtar tjetër të bardhë heteroseksual,” tha Taylor.

Për habinë e tij, para se të mund të hidhte idenë që Jon të ishte biseksual, atij iu tha se DC Comics tashmë po mendonte për idenë.

“Ka pasur një ndryshim të vërtetë gjatë viteve të fundit – dhjetë vjet më parë, pesë vjet më parë kjo do të kishte qenë më e vështirë, por unë mendoj se gjërat kanë ndryshuar në një mënyrë vërtet të mirëpritur,” tha Taylor. “Unë gjithmonë kam thënë se të gjithë kanë nevojë për heronj dhe të gjithë meritojnë të shohin veten në heronjtë e tyre dhe unë jam shumë mirënjohës që DC dhe Warner Bros. e ndajnë këtë ide.”

Ai tha se, përkundër reagimit të ashpër në mediat sociale, reagimi ndaj skenarit ka qenë jashtëzakonisht pozitiv. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Meghan Markle do të jetë temë studimi në një shkollë në Londër për këtë arsye

admin

Në këtë moshë ne mund të arrijmë kulmin e vetëbesimit

admin

Ky është njeriu më i vjetër në botë; 256 vjeçari kishte këto sekrete

admin

Leave a Comment