July 2, 2022
Portali Shprehja

Verstapen fiton në Barcelonë, dështon makina e Leklerkut

Maks Verstapen vazhdon dominimin në Formula 1 dhe regjistroi një fitore në pistën e Barcelonës për Çmimin e Madh të Spanjës. Piloti holandez nuk arriti të parakalonte Sharll Leklerin në fillim dhe vazhdoi në vendin e dytë. Më pas ai bëri një gabim, për shkak të të cilit ra në vendin e katërt. Serhio Perez ia la postin e tij, kështu që kampioni do të kishte një duel direkt me Xhorxh Raselin. Problemet me sistemin DRS e penguan pilotin holandez të bënte më shumë dhe të kthehej në vendin e dytë.

Tact Watches

Në vend të kësaj, ai pati një problem me makinën e Leklerkut, gjë që bëri që ai të largohej nga gara dhe pas disa ndërrimit të gomave, ai u ndal në kreun e gaës. Kështu “Red Bull” e përfundoi fundjavën e mrekullueshme me pozitën e dytë të Perezit, që kisht edhe xhiron më të shpejtë, ndërsa vendi i tretë i takoi Xhorxh Rasellit. Në raundin e fundit, Luis Hamilton zbriti në vendin e pestë, i ndjekur nga Karlos Sainz, që mbylli garën në vendin e katërt, pasi që fillim të garës kishte një gabim dhe doli jashtë pistës.

Kampioni në fuqi tani kanë marrë drejtimin në renditjen e përgjithshme, përpara Leklerkut dhe Perezin, ndërsa gara tjetër brenda një jave është nëpër rrugët e Monakos.

.

Të Ngjajshme

Megi Pojani protagoniste në klipin e ri të Don Xhonit, lansohet më 7 korrik

Vatikani prezanton monedhën e re dedikuar Ukrainës

5 gabimet që bëni kur ecni, pa i vënë re

Leave a Comment