June 27, 2022
Portali Shprehja

Veterani i UÇK-së merr rrugën e gurbetit, vajza e tij me dedikim prekës

Naser Berisha, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është nisur rrugëve të kurbetit.

Tact Watches

Ka qenë vajza e tij, Vijona Berisha, ajo e cila ka prekur me dedikimin që i bëri babait të saj.

“Ju Ushtria Çlirimtare e Kosoves asnjeher nuk u vlersuat,asnjeher nuk u respektuat…, andaj nuk ju mbet asgje tjeter perveq të largoheni nga vendi juaj që dhat djersë e gjak,sot ti u detyrove ta braktisesh atdheun,mundin, folenë ,vendin dhe Familjen tende, e sot duhet t’i drejtohesh gurbetit per të mbajtur familjen me para HALLALL, faleminderit babi qe nuk na ushqeve me “haram” ashtu siq vepruan të tjeret dhe po vazhdojnë ende…Babi ti nuk luftove për të ikur nga atdheu yt…!” tha ndër tjera ajo.

Postimi i plotë:

“Ju Ushtria Çlirimtare e Kosovës, asnjëherë nuk u vlerësuat, asnjëherë nuk u respektuar, andaj nuk ju mbeti asgjë tjetër përveç të largoheni nga vendi juaj, që dhatë djersë e gjak.

Sot ti u detyrove ta braktisesh atdheun,mundin, folenë ,vendin dhe Familjen tende, e sot duhet t’i drejtohesh gurbetit per të mbajtur familjen me para HALLALL, faleminderit babi qe nuk na ushqeve me “haram” ashtu siq vepruan të tjeret dhe po vazhdojne ende…Babi ti nuk luftove për të ikur nga atdheu yt…!” shkroi ajo.

Të Ngjajshme

Analiza e The Times/ Boris Johnson paralajmëroi Macronin në takimin e G7: Mos i krijo Putinit hapësirën për të manipuluar

admin

Kryetari i Preshevës nesër viziton nesër Kadri Veselin në Hagë

admin

Zvogëlohet fuqia punëtore në Shqipëri – emigruan mbi 220 mijë qytetarë për 6 vite

admin

Leave a Comment