November 29, 2020
Portali Shprehja

Vetëvritet një person në Viti

Një person i moshës 72 vjeçare dyshohet se sot në orët e pasditës ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e tij në fshatin Kabash të Vitisë.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Hashani ka thënë se “sot rreth orës 17:50, Policia e Kosovës në Viti ka pranuar një informatë se në fshatin Kabash, Komuna e Vitisë dyshohet se një person i moshës 72 vjeç në shtëpinë e tij ka kryer vetëvrasje”.

“Patrulla policore se bashku me njësinë e hetimeve dhe krim teknike kanë dal në vendin e ngjarjes. Në vendin e ngjarjes kanë dal edhe ekipet mjeksore ku mjeku e ka konstatuar vdekjen  e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore  në Prishtinë”, tha Hashani për Telegrafin.

Ai tha se për momentin rasti trajtohet si “vdekje e dyshimtë”, kurse hetimet rreth rastit janë duke i kryer njësitet e hetimeve rajonale  në bashkëveprim me prokurorin. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Rrahje në Bardhosh, një i lënduar ndërsa tre persona arrestohen

admin

Dorëzohen në Polici të dyshuarit për plagosjen në Milloshevë

admin

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

admin

Leave a Comment