November 28, 2022
Portali Shprehja

Vidal e tepron me pijen, mezi qëndron në këmbë në festën e Flamengos. Çmenduri kolektive (pamjet)

I dehur nga gëzimi, i trullosur nga euforia. Arturo Vidal shfaqet kështu në skenën e Flamengos, montuar në një kamion të madh që ecën me ritëm mes tifozëve që festojnë fitoret e “Copa Libertadores”. U desh të prisnin edhe disa ditë që gëzimi të shpërthente, të detyruar nga raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Pasi u dha drita jeshile, pati një shfrenim total.

Një triumf i dyfishtë ngjyrosi rrugët e Rio de Zhaneiros me “rubro-negro” dhe shpërtheu entuziazmin e papërmbajtshëm të turmës. Ish-lojtari i Juventusit, Bayern Munich dhe Barcelonës ishte mes protagonistëve të ‘zbavitjes’ që tërhoqi ‘zvarrë’ të gjithë ekipin.

Muzika dhe fishekzjarrët që shoqëronin atë atmosferë karnavalesh shënjuan atë procesion ‘pagan’ në emër të zotit të balonave, i cili kishte një sy dashamirës ndaj Mengão (ky është pseudonimi me të cilin njihet klubi). Trofetë shpërthyen entuziazmin dhe krenarinë e merituar.

Videot dhe fotot që portretizojnë lojtarin kilian janë bërë virale për shkak të kushteve në të cilat shfaqet ish-mesfushori i Juventusit dhe Interit, ndër të tjera. Ai është dukshëm i dehur, duket se ka vështirësi të qëndrojë vetë në këmbë (ka anëtarë të stafit pranë tij që e mbështesin). Dhe kur përpiqet të ngjitet me këmbë në parmakët e autobusit të hapur, ai lidhet me rripa nga njëri prej burrave.

 

Pika kryesore, megjithatë, është një tjetër. Një person i afrohet Vidalit, i cili i ka sytë gjysmë të mbyllur dhe i jep për shaka një shishe me ujë. “Mbreti” Arturo bën shaka, ose të paktën kjo është përshtypja që jep, pi një gllënjkë, e mban në gojë për disa sekonda dhe e pështyn pa u frenuar.

Por kjo nuk është e gjitha. Ai merr mikrofonin dhe flet me fansat, dikton ritmin, këndon, brohoritet dhe thirret në kor, përshëndet dhe e lëshon veten. Ai i mban krahët në ajër, i shtrin dhe hap duart si për të mbajtur të gjithë fansat në një përqafim ideal. Ai është në humor të lartë…, gjithashtu loz me punonjësit e sigurimit. Çfarë po bën gabim? Asgjë.

Edhe për shkak të perceptimit të realitetit të përforcuar nga avujt e alkoolit, në një moment vendos, së bashku me Gabigol (ish-Inter) të zbresin nga autobusi dhe të bëjnë një xhiro mes njerëzve. Skena të çmendurisë kolektive të kthjellët, duke përfshirë atë kërcënimin (sportiv) që synon Real Madridin, kundërshtarin e radhës në Botërorin për Klube…

.

Të Ngjajshme

Luis Enrique preket në konferencë kur e pyesin për vajzën: “Mendojmë se si do të jetonte çdo ditë…”

admin

“Tani po shijojmë sërish Botërorin, kush zbriti nga autobusi le të ngjitet…”

admin

Festa gjermane zgjat 30 sekonda, anulohet goli i Rudiger (PAMJET)

admin

Leave a Comment