September 27, 2022
Portali Shprehja

VIDEO/ Atmosfera fantastike në stadiumin në Tbilisi

Në stadiumin e Dinamos në Tbilisit, Maqedonia do të përballet me Gjeorgjinë, në kërkim të rezultatit pozitiv, duke ditur faktin se vendasit kanë nevojë vetëm për një pikë në këtë përballje. Mirëpo atmosfera fantastike në stadiumin e Dinamos, ku janë më shumë 50 mijë spektatorë, do të jetë shtytje për ekipin vendas, që ka rast historik për kualifikim në fazën e dytë të eliminatoreve të Ligës së Kombeve dhe do të hap dyert drejt kualifikimit në “EURO 2024”. Në kohë të njëjtë kjo do të jetë mundësi për Gjeorgjinë për hakmarrje për disfatën e vitit 2020, kur pësuan disfatë minimale 0-1, me golin e Pandevit.. Nga Tbilisi për TV Alsat, Mahir Thaçi.

.

Të Ngjajshme

Princi Salman emërohet kryeministër i Arabisë Saudite

Saraçini: Dezinformatat janë kërcënim për sigurinë e shtetit

Abazi: Institucionet tona kanë përgatitje mesatare ndaj sulmeve kibernetike

Leave a Comment