December 3, 2022
Portali Shprehja

VIDEO/ Clark: Ja si mundet të ndalen Putin dhe Vuçiqi

Beqir Sina/INA

Gjenerali amerikan në pension dhe ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në fushatën për mbështetjen e kandidatit demokrat Max Rose në Staten Island NY ka folur edhe për Kosovën dhe skenaret ruso-serbe.

Clark në fjalimin e tij ka folur edhe si mund të ndalen Putin dhe Vuçiq me planet e tyre destabilizuese.

Në video është fjalimi në pika kryesore për zgjedhjet e 8 nëntorit për kongresin amerikan dhe rëndësin e këtyre votimeve, lufta për çlirimin e Kosovës, porosia e Klintonit për Kosovën, Lufta në Ukrainë si dhe skenaret ruso-serbe.

Fjala e gjeneralit Clark është në 9 minuta ndërsa në fund është një interviste e posaçme me  gjeneralin Clark në 4 minuta :

“Çfarë mendon Clark për targat, a ka të drejt Kurti apo gaboi? Përse Putini dhe Lavrov shpesh herë permendin Kosovën në luftën ne Ukrainë, dhe së fundi cili është mendimi i Clark, për bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit?”

 

Të Ngjajshme

Berisha: Nuk ka Samit pa protestë, do të ndjekim shembullin e Europës

admin

Ndalohet futja e flamujve të Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjen e Zvicrës

admin

Kremlini vendos kushtin që duhet të përmbushë Biden për tu takuar me Putin

admin

Leave a Comment