November 28, 2020
Portali Shprehja

Video: Dortmundi është i frikshëm, Haaland-Sancho e nisin me zjarr

Borussia Dortmundi e ka nisur si duhet Bundesligën duke fituar me rezultatin 3-0 kundër Borussia Monchengladbach. Verdhezinjtë e nisën takimin me një ofensivë krejtësisht të re në moshë, pasi Sancho dhe Haaland nuk diskutohen, por nga minuta e parë luajtën dhe Reyna dhe Bellingham.

Zgjedhjet e trajnerit Favre rezultuan të duhurat, pavarësisht se la në stol Reusin. Ekipi vendas hapi sfidën me 17-vjeçarin Reyna që mori një asist nga 17-vjeçari tjetër Bellingham. Goli i 1-0 lehtësoi ekipin vendas që mori kontrollin e lojës dhe u mbrojt mirë.

Erling Haaland nuk mund të mbetej jashtë festës së ekipit të tij. Ai shënoi me penallti në minutën e 54′ duke çuar rezultatin në 2-0. Goli i tretë u shënua po nga norvegjezi, por pas një kombinimi të mirë me Jadon Sancho. Dyshe e frikshme në sulm për çdo skuadër.

 

.

Të Ngjajshme

Reali ndryshon mendje, i ofron rinovim mesfushorit!

admin

E pabesueshme, Bonucci mposht Messi-n dhe CR7 në… South Dakota

admin

Zanetti: Adriano ishte i jashtëzakonshëm. Goli ndaj Real-it? Tani do të flitej ndryshe nëse…

admin

Leave a Comment