June 3, 2023
Portali Shprehja

VIDEO / Festa e “çmendur” e presidentit të Barcelonës

Barcelona u kurorëzua kampione e Spanjës për herë të 27-të në historinë e saj dhe e bëri këtë me katër ndeshje para përfundimit të La Liga.

Festimet e kampionëve vazhduan në dhomën e zhveshjes së “Cornegia el Prat”, teksa lojtarët kanë festuar me gjithë zemër, ndërsa më vonë festës i është bashkuar edhe Juan Laporta.

 

Laporta ka siguruar tifozët e Barcelonës se do të bëjë gjithçka për të rikthyer Lionel Messin në Barcelonë gjatë verës.

Në deklaratat e tij në emisionin në Twitter “Jijantes” ai tha se skuadra do të bëjë gjithçka për të rikthyer La Pulgën: “Do të bëjmë gjithçka që mundemi”, ishin fjalët e tij.

Vlen të theksohet se gjatë festimeve për fitimin e titullit, tifozët e Barcelonës kanë brohoritur në mënyrë ritmike emrin e Messit.

.

Të Ngjajshme

BE: Jemi të gatshëm për masa vendimtare nëse situata në veri të Kosovës nuk qetësohet

Indi, mbi 280 të vdekur pas përplasjes së dy trenave

Messi vendos për të ardhmen, tregon se a do të largohet nga PSG

Leave a Comment