February 8, 2023
Portali Shprehja

VIDEO/ Majorka në 1/8 e Kupës, Muriqi me gol dhe asist

Vedat Muriqi e nisi vitin me gol dhe asist në Kupën e Spanjës. Majorka vuajti përballë Pontevedra, por ia doli të sigurojë kualifikimin në raundin e 1/8-ve falë suksesit 2-0 në 120 minuta lojë.

Sulmuesi dardan dhuroi asistin e golit që zhbllokoi sfidën (97’) duke shfaqur altruizmin e tij edhe pse ishte i vetëm përballë kundërshtarit.

Më pas ishte radha e Abdon Prats për t’i kthyer reston Muriqit, i cili tundi rrjetën kundërshtare në minutën e 104’. Ky ishte goli i parë në Kupën e Mbretit për bomberin dardan, i cili numëron 8 gola në La Liga.

https://www.youtube.com/watch?v=VwAGHcQEkU0

.

Të Ngjajshme

Tërmeti vdekjeprurës, Turqia hap dy pika të tjera kufitare me Sirinë

Taravari: Kemi marrëveshje me LSDM-në, nesër ose pasnesër do ta thirri kryesinë e partisë

admin

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

admin

Leave a Comment