September 30, 2020
Portali Shprehja

Video: PSG e shpërfytyruar, Lens ndëshkon kampionët pa yjet në fushë

PSG e ka nisur si mos më keq kampionatin në Francë. Kampionët kanë humbur në ndeshjen e parë kundër Lens me rezultatin 1-0 në transfertë. Një paraqitje skandaloze e ekipit të Thomas Tuchel që nuk kishte yjet në skuadër.

Shtatë titullarë mungonin për arsye të COVID-19, pasi Neymar, Mbappe, Di Maria, Keylor Navas, Icardi, Marquinho dhe Paredes, praktikisht 70% e formacionit nuk luajti dot. Kjo detyroi teknikun të arnonte ekipin, por që nuk pati sukses.

Verrati nga krahu tjetër vinte nga ndeshjet e kombëtares me Italinë. Lens përfitoi nga mungesat e kampionëve dhe dominuan dhe fituan ndeshjen. Ata iu falën një dhurate të portierit të ri Bulka në minutën e 57′. Ky i fundit gaboi duke i dhuruar topin sulmuesit kundërshtar. Ganago nuk gaboi dhe ndëshkoi parisienët. Gol që qëndroi në fuqi deri në minutën e 90′.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME/ Messi thyen sërish heshtjen, i jep fund gjithçkaje me deklaratën e fundit!

admin

Uzuni në grupet e Champions League me gol të anuluar, Lucescu bën mrekulli / Olympiacos kalon

admin

E PABESUESHME: Mourinho kapet me Lampard, ndërhyn gjyqtari (Video)

admin

Leave a Comment