November 23, 2020
Portali Shprehja

Video: Reali shpëton nga turpi për 6 minuta, barazon me dramë

Real Madridi ka barazuar rezultatin në ndeshjen ndaj Borussia M’Gladbach në 2-2.Madrilenët shpëtuan nga turpi, pasi ishin duke humbur dhe ishin në disaavantazhin e dy golave.

Ekipi spanjoll nuk zhvilloi një ndeshje të mirë dhe nuk shkoi më shumë se një barazim në Gjermani. Vendasit shënuan dy herë të parët me anë të Thuram. Sulmuesi dërgoi topin në rrjetë fillimisht në minutën e 33′ dhe më pas në të 58′.

U mendua se gjermanët do të merrnin një fitore historike, por Reali reagoi në minutat e fundit të ndeshjes me Benzemanë në të 87′ dhe Casemiron në të 90’+3′ duke dalë me një pikë nga Gjermania.

.

Të Ngjajshme

E FUNDIT: Eriksen larg Italisë, përfundon te gjigantët e Gjermanisë?

admin

Edhe Serie A përulet përpara Ibrahimovic! Tërbohen Ronaldo e Lukaku, por edhe tifozët e Juves dhe Interit

admin

Fitorja e parë si trajner në karrierë, Bonera zbulon “objektivin e vërtetë” të Milanit!

admin

Leave a Comment