18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

VIDEO |  Senegali në finale, Tunizia “vetëvritet”

Gjysmëfinalja e Kupës së Kombeve të Afrikës midis Senegalit dhe Tunizisë nuk ishte aspak një ndeshje normale. Të dyja skuadrat shpërdoruan nga një 11-metërsh në pjesën e dytë, ndërsa në fund goli i vetëm i takimit ishte një autogol qesharak i tunizianëve që çon senegalezët në finale.

Të dyja skuadrat zhvilluan një ndeshje me nivel të dobët, ku secili nga portierët u vu pak herë në provë. Në finale Senegali do të ndeshet me skuadrën fituese të takimit Algjeri – Nigeri.

Senegal 1 – 0 Tunizi
Shënues: 100 Bron’ (aug)Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja