18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

VIDEO | Shumë klas dhe saktësi, De Jong ndaj Arsenal ishte “zjarr”

Barcelona e ka blerë vetëm këtë verë, por De Jong duket sikur është rritur në “Camp Nou”. Barcelona fitoi me rezultatin 2-1 ndaj Arsenalit, ndeshje e vlefshme për trofeun Gamper. Paraqitje e Frenkit ishte për t’u veçuar.

Rrezaton një qetësi fenomenale. Është shumë i saktë në pasime dhe arrin shumë mirë të ngadalësojë sulmet e kundërshtarit. Për 22-vjeçarin nuk mungon aspak as vizioni në lojën sulmuese. Me këtë lojtar Barcelona e ka të sigurt të tashmen dhe të ardhmen e mesfushës.

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja