12 C
Skopje
May 23, 2019
Offside

VIDEO | Të gjithë kundër Alegrit, tifozët dhe Ronaldo në një mendje

Tact

Kristiano Ronaldo u transferua me shumë bujë te skuadra e Juventusit në merkaton e verës dhe deri më tani, ka shënuar 19 gola për “Zonjën e Vjetër” në të gjitha kompeticionet. Në takimin e djeshëm përballë Napolit, Ronaldo nuk arriti të gjejë rrugën e rrjetës dhe fajtor për këtë gjë, tifozët bëjnë Alegrin.

Sipas tifozëve juventinë, trajneri italian bën një lojë mbrojtëse dhe kjo gjë sipas tyre është e pakuptueshme, ku në sulm ka emra si Dibala dhe Ronaldo. Edhe vetë ylli portugez replikoi me Alegrin gjatë ndeshjes.

Kjo pasi Ronaldo po shtynte përpara duke bërë presing, ndërsa pjesa tjetër e skuadrës qëndronte në mbrojtje. Ronaldo i bën një gjes me duar Alegrit, ku i kërkon këtij të fundit të shtyjë ekipin përpara. Në rrjetet sociale, komentet kanë qenë të shumta dhe disa tifozë, kritikojnë ashpër Alegrin.Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

“Milani nuk ka më Gulit dhe Van Basten në fushë”

shprehja

Zhoao Feliks, tre klube të mëdha kanë gati mbi 100 milionë euro

shprehja

Një legjendë mendon rikthimin te Milani

shprehja