17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Offside

VIDEO | Triumf madhështor i Lacios, ngre Kupën në “Olimpico”

Tact

Lacio ngriti për të shtatën herë në histori trofeun e Kupës së Italisë. Skuadra kryeqytetase festoi në “Olimpico” pasi mundi Atalantën me rezultatin 2 – 0. Skuadra e Inzagit nuk e filloi siç duhet takimin, por gjatë pjesës së dytë Atalanta shfaqi shenja lodhje dhe kjo gjë u shfrytëzua mjaft mirë nga kryeqytetasit.

Milinkoviç-Saviç zhbllokoi takimin në minutën e 82-të, ndërsa pak minuta më vonë argjentinasi Korrea shënon golin e nokautit.

 

 

Berat Gjimshiti dhe Foto Strakosha luajtën 90 minuta në këtë takim, ndërsa Etrit Berisha pa gjithçka nga stoli i rezervave, diçka kjo që është bërë rutinë te bergamaskët gjatë muajve të fundit.

Lacio 2 – 0 Atalanta

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

shprehja

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

shprehja

Pengu, hyjnori Ronaldo dhe një “mallkim” për Konten: Kielini në gjithë fushën

shprehja