7 C
Skopje
November 20, 2018
Histori Informacione Rajoni dhe Bota

VIDEO | Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfen tmerrin që kishte ndodhur në Mars të vitit 1998

Në përvjetorin e 19-të të rënies së familjes Jashari në Prekaz, portali Koha.net risjellë rrëfimin tronditës të Besarta Jasharit, të bijës së Hamzë Jasharit, bërë për emisionin COSMO të KTV-së, e cila prej fillimit e deri në fund të sulmit të forcave serbe mbi Jasharët, më 5, 6 dhe 7 mars 1998, ishte brenda rrethimit dhe e pa me sy rënien e të gjithë anëtarëve të familjes së saj.

Artikuj të ngajshëm

Rasti “Sazdovski”: Avokatët e të akuzuarve kërkojnë përjashtim të Këshillit Gjyqësor

shprehja

Asafi i dërgon dokumente Fatimes

shprehja

Fillon shit-blerja e duhanit në Maqedoni

shprehja