November 29, 2021
Portali Shprehja

VIDEO/Zgjedhjet, votohet në Ambasadën e Bullgarisë në Shkup

Në shtetin fqinj, gjegjësisht në Bullgari sot mbahen zgjedhje parlamentare dhe presidenciale, shkruan TV21. Të drejtë vote kanë edhe shtetasit bullgar që jetojnë në Maqedoninë e Veriut, të cilt sot dolin për të votuar në Ambasadën e Bullgarisë në Shkup. Më parë, nga Ambasada theksuan se të drejtë vote kanë të gjithë shtetasit bullgar që kanë dokumente valide të shtetit bullgar.

““Mund të votohet me dokumente personale – letërnjoftim ose pasaportë, si dhe me dokumente të skaduara pas datës 13 mars 2020, pa u vazhduar. Vota është e drejtë kushtetuese e çdo qytetari bullgar”, thuhet në deklaratën e Ambasadës së Republikës së Bullgarisë në vend.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në RMV! KSI prite të diskutojë për variantin e ri Omicron

admin

Tre të lënduar në aksidentin në autostradën “Struma” pritet që sot të transferohen në Shkup

admin

Tetovë, vaksinimi kundër Covid-19 do të vazhdojë vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

admin

Leave a Comment